Lipit Nanopartikülleri (LNPs), nükleik asit tabanlı gen terapileri ve aşıların geliştirilmesinde kullanılan en yaygın vektördür.

Bu web semineri, LNP geliştirilmesi için ana hususları vurgular; bunlar arasında LNP yapısı, formülasyon parametreleri ve her bir lipit bileşeninin işlevi bulunmaktadır.

LNPleri karakterize etmek için kullanılan yaygın ve ileri analiz yöntemlerini, hangi fizikokimyasal özelliklerin ölçüldüğünü ve bu özelliklerin LNPlerin kritik kalite özellikleri ile nasıl ilişkili olduğunu tartışacağız. Son olarak, LNP fizikokimyasal özellikleri ile fonksiyonel analizler arasındaki ilişkiyi gösteren birkaç önemli yayını gözden geçireceğiz, bu yayınlar immunojeniteyi ve uzun vadeli stabiliteyi belirlemek için yapılan çalışmalara odaklanmaktadır.

Bu sunum, LNP tabanlı terapötiklerin geliştirilmesinde yer alan herhangi bir bilim insanı için tasarlanmıştır; bunlar arasında LNP formülasyon bilimcileri, LNP analitik geliştirme bilimcileri ve LNP keşif bilimcileri bulunmaktadır.

Kimler katılmalı?

LNP formülasyon bilimcileri,

LNP analitik geliştirme bilimcileri

LNP keşif bilimcileri

Neler öğreneceksiniz?

LNP’ leri karakterize etmek için kullanılan yaygın ve ileri analiz yöntemleri

Hangi fizikokimyasal özelliklerin ölçüldüğü ve bu özelliklerin LNP kritik kalite özellikleri ile nasıl ilişkili olduğu

İmmünojenisiteyi ve uzun vadeli stabiliteyi belirlemek için LNP'nin fizikokimyasal özellikleri ile fonksiyonel analizler arasındaki ilişkiyi gösteren birkaç önemli yayını gözden geçireceğiz.


Date:
04/04/2024
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol