mRNA bazlı aşılarla ilgili son gelişmeler, lipid bazlı parçacıkların aşılar ve gen terapileri için güçlü ve çok yönlü dağıtım vektörleri olma potansiyelini vurgulamaktadır. Partikül boyutunu, stabiliteyi, zeta potansiyelini ve partikül konsantrasyonunu ölçmek için kullanılan ışık saçılım teknikleri, lipid nanopartikülün karakterizasyonu ve lipozom araştırmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Zetasizer serisi ışık saçılım cihazları, ilaç molekülleri ve formülasyonları için yüksek kaliteli, stabilite gösteren veriler sağlar. Kısa bir zaman diliminde veri sağlayan Zetasizer, bu tekniği geliştirme hattı boyunca uygulamanıza olanak tanır.

Bu web semineri, ilaç ve aşı geliştiricilerinin şu anda karşılaştığı zorlukları ve fırsatları araştırıyor ve Zetasizer'ın bunları ele almak ve formülasyonlarınızı optimize etmek için nasıl kullanılabileceğini açıklıyor.

Sektör: İlaç ve Biyoloji

 

Kimler katılmalı?

  • İlaç ve aşı dağıtımı için lipit nanoparçacıklarının ve lipozomların tasarımı, süreci ve formülasyonu üzerinde çalışan bilim adamları ve proje liderleri.

Neler öğreneceksiniz?

  • Lipid nanopartikül ve lipozom formülasyonlarında boyut, zeta potansiyeli ve partikül konsantrasyonunun kritik kalite özellikleri olarak nasıl ve neden kullanılabileceğini öğrenin.
  • DLS'nin lipid bazlı formülasyonları ve stabiliteyi izleme, yüzey modifikasyonunu anlama ve formülasyon geliştirme gibi proses koşullarını optimize etmek için nasıl kullanılabileceğini keşfedin.
  • Seyreltmeye gerek kalmadan konsantre, bulanık numunelerin güvenilir ölçümleri için Non-invaziv geri saçılım (NIBS) optiklerinin önemini anlayın

Date:
29/07/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol