Lipozomlar ve lipid nanopartiküller, hücresiz üretim sürecinin faydaları ve hızlı bir üst ölçeklendirme yeteneği ile aşılar ve terapötik ilaçlar için viral dağıtım vektörlerine umut verici bir alternatif sunar. Bununla birlikte, üretimi kontrol etmek ve depolamada tasarlanan işlevi ve kararlılığı sağlamak için karmaşık yapılarının ve çözümdeki davranışlarının daha iyi anlaşılması gerekir.

Diferansiyel taramalı kalorimetri (DSC), bir dizi şeyi izlemek için iyi kurulmuş bir tekniktir:

  • Lipidlerin faz geçişleri
  • Nükleik asitlerin yapısal geçişleri
  • Katyonik lipidlerle kompleksleri
  • Lipid bazlı dağıtım vektörlerinin termal stabilitesi

Bu web seminerinde, serbest mRNA ve mRNA-lipid komplekslerinin termal olarak indüklenen yapısal geçişlerini keşfetmek için DSC'nin nasıl kullanılabileceğini tartışacağız. Örnek karmaşıklığı, ayrıntılı analiz ve veri yorumlama zorluklarını beraberinde getirir. DSC'nin dinamik ışık saçılımı (DLS) ile bir kombinasyonunun, veri yorumlamasının iç görü seviyesini ve güvenilirliğini nasıl artırabileceğini göstereceğiz.

 

Kimler katılmalı?

İlaç ve aşı taşınımı için lipid nanopartiküllerin ve lipozomların tasarımı, süreci ve formülasyonu üzerinde çalışan bilim adamları ve proje liderleri.

Neler öğreneceksiniz?

  • LNP vektörlerinin termal stabilitesinin karakterizasyonu için kullanabileceğiniz analitik teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinin ve tekniklerin LNP numuneniz hakkında size neler söyleyebileceğini anlayın.
  • Ortogonal teknikleri uygulamanın önemini anlayın
  • İlaç dağıtım vektörleri olarak LNP'lerin geliştirilmesi için DSC ve ortogonal teknikler tarafından sağlanan çoklu termal stabilite ölçümlerinin önemini anlayın

 


Date:
12/07/2022
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol