Hemen hemen her toz difraktometresinde yansıma geometrisi kullanılır. Bu, detektörün numune yüzeyiyle aynı olduğu yerdir. Bu geometri, rastgele yönlendirilmiş kristalitlerle düz numuneler olarak hazırlanabilen inorganik malzemeler için çok iyi çalışır. Bununla birlikte, 5 derece 2Teta altındaki yansımaları, yansıma geometrisi kullanarak doğru bir şekilde ölçmek çok zordur. Örneğin, arka planı makul bir seviyede tutmak için özel dikkat gerekir. Ve pik konumu, numune hazırlamadaki herhangi bir hataya karşı çok hassastır.

Öte yandan transmisyon geometrisi, düşük açılarda yansımaları ölçmek için kolay ve anlaşılırdır. Dahası, transmisyon ölçümleri tercihli yönelim etkilerini en aza indirmenize izin verir. İlaç endüstrisinde kullanılanlar gibi düşük emici organik malzemeler için özellikle mükemmel bir eşleşmelerdir.

 

Kimler katılmalı?

• X-ışını kırınımı konusundaki bilgilerini genişletmek isteyen, malzeme karakterizasyon analizine katılan araştırmacılar

• İlgili endüstriler arasında pil, toz metalurjisi, çimento, madencilik ve mineraller, çevresel izleme, ilaçlar ve daha fazlası hakkında araştırma yapanları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir).

• Uygun analitik seçiminden sorumlu Ar-Ge ve üretim liderleri

• Yeni malzemeler için yöntem geliştirmeyle veya ürün üretimini desteklemek için köken analizi araştırmalarını desteklemede rol oynayan bilim insanları.

Ne öğreneceğim?

- Transmisyon versiyonu yansıma ölçümlerinin temelleri

- Hangi deneyler ve örnek türleri transmisyon ölçümleri için daha uygundur?

- Transmisyon ölçümü yaparken dikkat edilmesi gereken ipuçları

- Hem kompakt Aeris hem de yer üstü Empyrean XRD'de transmisyon ölçümleri ile elde edebileceğiniz yüksek kaliteli veri seviyesini görün.

 


Date:
06/05/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol