Bir Uzmana Sorun!

Transdermal İletim İçin Losartan'ın Lesitin/Jelatin Nanopartikülleri ile Yüklenen Nişasta/Jelatin Mikro-iğne Dizilerinin Geliştirilmesi ve Karakterizasyonu

Etkinlik Hakkında
Bu çalışmanın amacı; kan basıncı kontrolü için kullanılması amaçlanan yenilikçi farmasötik formlar olarak (i) losartan potasyum tozu ve (ii) polimerik bir matris (nişasta/jelatin) içinde dağılmış losartan potasyum yüklü nanopartiküller ile yüklenmiş biyolojik olarak parçalanabilir polimerik mikroiğne dizilerini geliştirmek ve karakterize etmek.
Bağımsız değişkenler, lesitin/jelatin miktarı ve karıştırma hızıydı. Partikül boyutu, PDI (polidispersite indeksi) ve yakalama verimliliği ise bağımlı değişkenlerdi. Optimize edilmiş nanoparçacık formülasyonu ayrıca Zeta potansiyeli ve morfoloji açısından da karakterize edildi. Mikro-iğne imalatının kalıbı kalıplanarak 3 boyutlu yazıcı kullanılarak oluşturulmuş ve mikro-iğne dizilimleri mikro kalıplama yöntemi kullanılarak hazırlanmıştır. Bağımsız değişkenler: nişasta/jelatin miktarı ve ilaç formuyken; kırılma kuvveti, biyo-yapışma ve ıslanma sonrası biyo-yapışma, değerlendirilen bağımlı değişkenlerdi. Optimize edilmiş mikroiğne dizisi formülasyonları ayrıca morfoloji, salım profilleri ve in-vitro losartan cilt geçirgenliği çalışmaları açısından karakterize edildi ve değerlendirildi.


Optimize edilmiş nanopartikül formülasyonu, 0.201 ± 0.013 PDI, %40.45 ± 2.27 yakalama verimliliği ve - 32.9 ± 0.8 mV Zeta potansiyeli ile 170.3 ± 3.1 nm boyutundaydı. Kalıp, her birinin yüksekliği 1.5 mm olan 25 mikro-iğne dizisine sahipti. Optimize edilmiş mikro-iğne dizileri, MP için 408.3 ± 6.1 gf ve MN için 320.2 ± 17.4 gf değeriyle kırılma kuvveti açısından başarılıydı. In-vitro deri geçişi çalışmalarının sonuçları, MP için 49 cm2 ve MN için 13 cm2'lik bir mikro iğne dizisi kullanılarak terapötik losartan konsantrasyonlarına ulaşılabileceğini göstermiştir. Mikroiğne dizisinin nanopartiküllerle optimal formülasyonu, cilde losartan verilmesi için en uygun seçeneği oluşturur.


Web semineri sunumuna dahil edilmek üzere sorular ve veriler, askanexpert@malvernpanalytical.com adresine e-posta gönderilerek 10 gün öncesine kadar gönderilebilir. Ayrıca gün içerisinde soru sorma imkanı da bulunmaktadır.

 
Daha fazla bilgi
Kim katılmalı?
*Biyobozunur mikroiğne uygulamalarıyla ilgilenen herkes
*Nanoparçacık farmasötik formları üzerinde çalışan herkes
*Araştırmacılar, profesörler
*Öğrenciler
 
Ne öğreneceksin?
*Nanoparçacık malzemeleri karakterize etmek için Zetasizer nasıl kullanılır?
*Nanopartikül karakterizasyonu neden gerçek dünya uygulamalarında performansı optimize etmenin anahtarıdır?
*Mikro-iğne dizisi yoluyla transdermal ilaç dağıtımını optimize etmek için deneyler nasıl hazırlanır ve yürütülür?
Popüler "Bir Uzmana Sorun" web semineri dizimiz, bilgilerini derinleştirmek, analitik yöntemlerini keskinleştirmek veya verilerini nasıl geliştireceklerini öğrenmek isteyen öğrenciler, araştırmacılar ve profesörler içindir.
Ücretsiz web seminerleri, kapsamlı malzeme analizi bilgileri sağlar ve en sık sorulan sorularınızı yanıtlar. Malzeme bilimi araştırmanızı ve mühendislik bilginizi geliştirmenin ideal yoludur.

Date:
25/05/2023
Time:
-
Ülke:
United States
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol