Rekombinant Adeno-İlişkili Virüsler (rAAV) Adenovirüsler (AV) gibi viral vektörler, gen terapilerinin ve aşıların geliştirilmesinde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Etkili tedaviler ve aşılar geliştirmek için viral vektörlerin verimli bir şekilde geliştirilmesi, bu web seminerinde ele alacağımız bir dizi zorluk sunuyor.

Viral vektörler tipik olarak büyük biyoreaktörlerde tasarlanmış hücre hatlarında üretilir ve daha sonra hücre lizizi ve örneğin yoğunluk gradyanlı santrifüjleme, iyon değişim kromatografisi ve teğetsel akış filtrasyonu yoluyla çoklu saflaştırma turları yoluyla toplu hasattan izole edilir. Verim, etkinlik ve güvenliğin belirlenmesine yönelik temel analitik öznitelikleri belirlemek ve ayrıca sürecin anlaşılmasını ve kontrol edilmesini sağlamak için bu süreç sırasında çoklu testler gerçekleştirilir. AAV vektörleri için bu parametreler, genellikle Elisa, AUC ve TEM gibi testler kullanılarak ölçülen kapsid/parçacık boyutu ve sayısını içerir.

Bu web semineri, çeşitli viral vektör işleme adımlarında kapsid verimini ve kümelenmesini değerlendirmek için Çok Açılı Dinamik Işık Saçılımı (MADLS) ve Nanoparçacık İzleme Analizinin etiketsiz 5 dakikalık yöntemler olarak kullanımını tartışır. rAAV vektörlü gen terapilerinin geliştirme süresini azaltmak için MADLS kullanımı da dahil olmak üzere gerçek dünya örnekleri üzerinde durulacaktır.

Etkili, stabil aşıları ve tedavileri hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde pazara sunmak hiç bu kadar önemli olmamıştı ve bu zamanı Malvern Panalytical'in bu süreç için gerekli bilgileri basit ve verimli bir şekilde nasıl sağladığını açıklamak için kullanmayı dört gözle bekliyoruz.

Sektör: İlaç

Kimler katılmalı?

  • Viral vektör gen terapileri ve viral aşıların geliştirilmesi üzerinde çalışan bilim adamları.
  • Analitik karakterizasyon bilgilerini genişletmek isteyen herkes
  • Çok açılı DLS hakkında uygulama bilgisini geliştirmek isteyen herkes

Date:
15/07/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol