Adeno ilişkili virüsleri (AAV'ler) karakterize etmek için ilgili analitik yöntemlerin belirlenmesi, gen terapisi geliştiricilerinin formülasyon geliştirme sırasında ürün stabilitesini belirlemesine yardımcı olur. Bu, sağlam ürünler ve basitleştirilmiş dağıtım için güçlü bir temel sağlar.

Leukocare'de Bilim İnsanı olan Carina Rodenstein, kapsid tasarımı, üretimi ve formülasyon geliştirme dahil viral vektörlerin önemli özelliklerini incelemek için kullanılan analitik teknikleri karşılaştırırken öğrenmek için bize katılın. Formülasyon geliştirme, farklı stresler altındaki virüslerin kararlılık gösteren parametrelerini araştırmak için analitiklerin optimum çözünürlüğünü gerektirir. Zarfsız bir AAV örneğine dayanarak, Carina, özel ihtiyaçlarınız için ilgili analitik yöntemleri nasıl tanımlayacağınızı gösterecektir.

Aşağıda listelenen öğrenme sonuçlarına ek olarak, Carina'ya sorularınızı sorabileceğiniz ve uzman tavsiyelerini alabileceğiniz canlı bir Soru-Cevap seansı da olacaktır.


Sektör:
İlaç

 

Kimler katılmalı?

  • Viral vektörlere ve analitiklere ilgi duyan farmasötik bilim adamları
  • Viral vektörlerin, özellikle de AAV'nin geliştirilmesi, üretimi veya formülasyonunun geliştirilmesinde çalışan bilim adamları

 

Neler öğreneceksiniz?

  • Viral kapsid sayısı, tam partikül yüzdesi, partikül boyutu, potansiyel agrega oluşumu ve kapsid stabilitesi ve enfektivitesi için analitik teknikleri anlayın
  • Viral vektörlerin tam kapsid miktarı, kapsid stabilitesi ve partikül boyutu dağılımı gibi belirli özelliklerinin nasıl analiz edileceğini öğrenin.
  • Bir dizi tamponda hızlandırılmış yaşlanma sırasında AAV vektör karakterizasyonuna uygulanan analitik yöntemlerin kararlılığı gösteren potansiyeli hakkında bilgi edinin.
  • Ortogonal teknikleri uygulamanın güçlü ve zayıf yönlerini anlayın, viral vektörler için formülasyon geliştirmeye odaklanın.

 


Date:
15/06/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol