Son birkaç yıldır kanser araştırmalarındaki birçok muazzam ilerlemeye rağmen, hastaların klinik sonuçlarını ve yaşam kalitesini daha da iyileştiren yeni tedaviler hala çok aranmaktadır. Artık kanser hastaları için standart bakım sağlayan birçok tedaviye yol açan küçük moleküllerin bir sınıfı kinaz inhibitörleridir. Bu hedef sınıf, çoğu ilaçsız olan 500'den fazla üye içerir. Protein kinaz inhibitörlerinin, kanser ve fibrozis ve romatoid artrit gibi diğer hastalıkları tedavi etmek için çok daha fazla tedavi sunması beklenmektedir.

Küçük moleküllü kinaz inhibitörleri, spesifik hücre içi kinaz sinyal iletimini modüle etmek ve sırayla istenen farmakolojik yanıtı yönlendirmek için tıbbi kimyagerler tarafından tasarlanmıştır. Kinaz ilacı keşfinin kritik bir yönü, istenen kinaz hedefini seçici olarak inhibe etmektir. Seçicilik eksikliği, klinikte terapötik pencereleri önemli ölçüde azaltan ciddi yan etkilere yol açabilir.

Bu web seminerinde, kanser tedavisi için umut verici bir hedef olarak WEE1 protein kinazını sunuyoruz. Daha önce bildirilen inhibitörlerle ilişkili sınırlamaları tartışacağız ve istenen etkinlik düzeylerini korurken kinaz seçiciliği sorununu ele almak için yapı temelli ilaç tasarımını nasıl kullandığımızı göstereceğiz. Bu web semineri, aşağıdakiler gibi tüm ilaç keşif projelerinde ortak olan birçok temayı tartışacaktır:

  • Hedef doğrulamada araç bileşimi kalitesi
  • Seçici modülasyonun artıları ve eksileri
  • Amaca uygun bir tarama kaskadı nasıl tasarlanır
  • Yapıya dayalı ilaç tasarımı tıbbi kimyagerleri nasıl güçlendirir?

Kimler katılmalı? 

İlaç tasarımı, tıbbi kimya ve kanser biyolojisi ile ilgilenen ilaç keşfi ile uğraşan bilim insanları 

Neler öğreneceksiniz? 

  • WEE1'in kanser biyolojisindeki rolü hakkında bilgi edinin
  • Protein kinazların dünyasını, farmakolojilerini, yapılarını ve ilgili zorlukları keşfedin
  • Yapıya dayalı ilaç tasarımı stratejilerinin önder bileşik adayı optimizasyonunu nasıl hızlandırdığını öğrenin

Date:
14/07/2022
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol