Parçacık özellikleri malzemelerin davranışını etkiler. Parçacık boyutu analizinin ve lazer kırınımı gibi topluluk tekniklerinin, malzemelerinizin davranışı hakkında size neler anlatabileceği hakkında çok konuşuyoruz. Ancak parçacık şekli başka bir önemli faktördür.

Mikroskopiden elde edilen görüntüler parçacık şeklini gösterecektir. Ve bir resim binlerce kelimeyi anlatabilirken, malzeme performansıyla ilgili etkili kararlar almak için gerçekten ihtiyacımız olan şey binlerce ve binlerce parçacık görüntüsüdür. Otomatik görüntü analizinin devreye girdiği yer burasıdır.

Bu web seminerinde, otomatik görüntü analizini ve Morphologi 4 ve 4-ID cihazlarını tanıtacakları laboratuvardaki uzmanlarımız Jenny ve Jo'ya katılacaksınız. Parçacık şekli bilgilerini ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde toplayabileceğinizi gösterecekler ve parçacık şeklinin gerçekten fark yarattığı bazı örnekleri paylaşacaklar.

Ayrıca Morfolojik Olarak Yönlendirilmiş Raman Spektroskopisine (MDRS) de bakacağız. Bu, parçacık boyutu ve şekil analizine kimyasal tanımlamayı ekleyerek, bileşene özel bilgiler sağlayarak karmaşık veya karışık malzemeler için daha iyi bir anlayışın kilidini açar. Laboratuvara döndüğümüzde, size Morphologi 4-ID'nin bireysel parçacıkları nasıl hedefleyip tanımladığını göstereceğiz ve ayrıca karmaşık malzemelerin performansını ve işlenmesini anlamak için bu verileri nasıl kullanabileceğinizi tartışacağız.

Parçacık şeklinin ve MDRS'nin malzeme anlayışınıza nasıl yeni boyutlar ekleyebileceğini görmek için uygulama laboratuvarında bize katılın!


Kim katılmalı?

Çözünme hızı, akışkanlık ve parçacık yoğunluğu gibi malzeme özellikleriyle ilgilenen,

Bileşene özgü parçacık boyutu ve şekil bilgileriyle ilgilenen,

Parçacık boyutunu, şeklini ve kimyasal tanımlamayı birleştirmeyle ilgilenen,

Raman Spektroskopisi ile birlikte otomatik görüntü analiziyle ilgilenen bilim insanları ve araştırmacılar.


Ne öğreneceksiniz?

Parçacık şeklinin neden çözünme hızı, akışkanlık ve paketleme yoğunluğunda önemli bir faktör olduğunu anlayın.

Otomatik görüntü analizinin size nasıl objektif ve tekrarlanabilir parçacık boyutu ve şekil verileri sağladığını keşfedin.

Morfolojik Olarak Yönlendirilmiş Raman Spektroskopisinin karmaşık malzemeler için bileşene özgü parçacık boyutu ve şekil bilgilerini nasıl sağladığını keşfedin.

Morphologi 4-ID ile boyutu, şekli ve kimyasal kimliği ölçmenin ne kadar kolay olduğunu öğrenin.


Date:
02/07/2024
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol