Etkinlik Hakkında

Taşıyıcı vektörler olarak lipid nanopartiküller (LNP'ler), nükleik asit bazlı gen terapisi, onkoloji ve aşı geliştirme için büyük umut vaat etmektedir. LNP'lerin kritik kalite özelliklerini (CQA'lar) karakterize eden platform teknolojileri bu vaadi gerçekleştirmeye yardımcı olacaktır.

Bu webinar, formülasyon geliştirmeden üretime kadar LNP'lerin stabilitesini anlama ve kontrol etme ihtiyacını vurgulamaktadır. İki ışık saçılım tekniği olan Dinamik Işık Saçılımı (DLS) ve Nanopartikül İzleme Analizi (NTA) ve bunların partikül boyutu, partikül boyutu dağılımı ve partikül konsantrasyonu dahil olmak üzere LNP fizikokimyasal özelliklerini ölçmek için nasıl kullanıldığını tartışacağız. Ayrıca bu fizikokimyasal özelliklerin LNP CQA'ları ile nasıl ilişkili olduğunu da tartışacağız.

Bu sunum, LNP formülasyon bilimcileri, LNP analitik geliştirme bilimcileri ve LNP keşif bilimcileri dahil olmak üzere LNP tabanlı terapötiklerin geliştirilmesinde yer alan tüm bilim insanlarına yöneliktir.

Kimler katılmalı?

  • LNP formülasyon bilimcileri, LNP analitik geliştirme bilimcileri ve LNP keşif bilimcileri de dahil olmak üzere LNP tabanlı terapötiklerin geliştirilmesinde yer alan tüm bilim insanları
  • İlaç tasarımı, tıbbi kimya ve kanser biyolojisine ilgi duyan ilaç keşif bilimcileri

Neler öğreneceksiniz?

  • Dinamik Işık Saçılımı (DLS) ve Nanopartikül İzleme Analizi (NTA) olmak üzere iki ışık saçılımı tekniğini ve bunların partikül boyutu, partikül boyutu dağılımı ve partikül konsantrasyonu dahil olmak üzere LNP fizikokimyasal özelliklerini ölçmek için nasıl kullanıldığı,
  • Ayrıca bu fizikokimyasal özelliklerin LNP CQA'ları ile nasıl ilişkili olduğu.

Date:
18/04/2024
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol