Hastalıklı Doku Mikro Çevrelerini İncelemek İçin Histoloji Yöntemleri
 
Histoloji, erken aşamadaki Ar-Ge'den klinik deneylere kadar, ilaç keşfi ve geliştirme hattı boyunca oynayacağı çok önemli bir role sahiptir. Doku mikro çevresi, hastalığın düzenlenmesinde kritik bir rol oynar.

Hedefe yönelik tedaviler geliştirmek için, hastalığa neden olan hücresel ve moleküler anormallikleri belirlemek için bu patojenik nişleri incelemek hayati önem taşımaktadır. Bu çalışmalarda kazanılan anlayış, ilaç tasarımı ve doz seçimi için en iyi kararları vermemize yardımcı olur. Protein ve mRNA'yı hedefleyen güçlü multipleks boyama modaliteleri, hücre fenotipini ve doku içindeki uzamsal ilişkileri sorgulamak, görselleştirmek ve ölçmek için kullanılabilir.

Bu web seminerinde Dr Ross Dobie, multipleks immünofloresan boyama (mIF) ve mRNA için in situ hibridizasyon (RNAscope) dahil boyama tekniklerinin, hastalık patogenezi hakkında önemli bilgiler sağladığını ve fibroz ve immüno-onkoloji alanlarında ilaç keşfine nasıl yardımcı olduğunu açıklayacaktır. Ayrıca Concept Life Science, Histology'nin yüksek kaliteli, ölçülebilir veriler sunmak için bu özel boyama tekniklerini tasarlamak ve çalıştırmak için nasıl kurulduğunu gösteren vaka çalışmalarını tartışacak.
 
 
Daha fazla bilgi

Kimler katılmalı? 
 • İmmünoterapi ilacı keşfi, fibroz ilacı keşfi, sinirbilim üzerinde çalışan farmasötik bilim adamları, klinik ve akademik araştırmacılar.
Neler öğreneceksiniz? 
 • Protein ve mRNA ekspresyonunu görselleştirmek ve ölçmek için kullanılabilen çeşitli histoloji teknikleri hakkında bilgi edineceksiniz.
  • Multipleks immünofloresan (IF) ve RNAscope hakkında bilgi edineceksiniz.
  • Histoloji iş akışları hakkında bilgi edineceksiniz.
  • Bu iş akışlarının fibrozis ve immüno-onkoloji alanlarında ilaç keşfini bilgilendirmek için nasıl tasarlanabileceğini açıklayan pratik vaka çalışmaları göreceksiniz.

  Date:
  27/09/2022
  Time:
  -
  Ülke:
  Canada
  Etkinlik Türü:
  Webinar
  Dil:
  English
  Kayıt Ol