Etkinlik Hakkında

Bu derinlemesine web seminerinde, Sheida Makvandi ve Evelien Rost adlı iki uzman konuşmacıdan her biri bir teknolojinin mevcut ve yakın gelecekteki uygulamalarını dinleyeceğiz: X-ışını kırınımı (XRD) ve yakın kızılötesi spektroskopisi (Near-Infrared, NIR).

Sheida Makvandi, kantitatif XRD'nin madencilik ve arama programlarını geliştirmedeki potansiyeline değinerek, arama çalışmalarının tenör kontrolünden mineraloji kontrolüne nasıl geçtiğine ve mineralojinin mineral davranışını anlamada neden kilit öneme sahip olduğuna odaklanacak.

Evelien Rost, NIR teknolojisinin keşifleri en üst düzeye çıkarma ve madencilik sürecini kolaylaştırma konusundaki kullanımlarını ortaya koyacak. Özellikle nasıl paha biçilmez mineralojik ve cevher özelliği bilgileri sağladığını ve bunun NIR'ı cevher işleme konusunda karar vermede nasıl kilit bir teknoloji haline getirdiğini anlatacak.

Her iki konuşmacı da bu teknolojilerin maden aramacılığının geleceğini şekillendirmeye nasıl yardımcı olduğuna dair uzman görüşlerini paylaşacak - bu yüzden onların düşüncelerini duyma fırsatını kaçırmayın!

Kimler katılmalı?

  • Cevher işleme alanında çalışan sektör profesyonelleri
  • Maden keşfi ile ilgilenen herkes

Ne öğreneceksiniz?

-        Cevher işlemeyi optimize etmek için teknoloji nasıl kullanılır?

-        Maksimum fayda için XRD diğer teknolojilerle nasıl eşleştirilir?

-        Madencilik operasyonları bugün NIR'ı nasıl kullanıyor?

-        Bu teknolojiler madenciliğin daha verimli geleceğini nasıl destekliyor?


Date:
16/11/2023
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol