Fotoredoks Katalizi İle Daha Yeşil İlaçlar Yapmak

Etkinlik Hakkında

Her yıl tahmini 52 milyon ton karbondioksit emisyonundan sorumlu olan ilaç endüstrisi, dünyadaki sera gazlarının önemli bir bölümünü üretmektedir. Sonuç olarak, büyük ve küçük ilaç şirketleri net sıfır hedefleri belirliyor.

Bu iddialı hedeflere ulaşmak için birçok değişiklik gerekiyor ve CRO'nuz da dahil olmak üzere tüm tedarik zincirinizden desteğe ihtiyacınız var. Malvern Panalytical, 2040 yılına kadar net sıfır karbon salınımı hedefine ulaşmaya kararlıdır. Yolculukta bize yardımcı olmak için, kimyagerlerimiz yeşil kimya ilkelerini uyguluyor ve gelişmekte olan teknolojileri günlük iş akışlarına uyarlıyorlar.

Daha yeşil ilaçlar üretme konusundaki web semineri serimizin bir parçası olarak, Dr. Jun Miyatake Ondozabal fotoredoks katalizinin faydalarını ve etkilerini inceleyeceğiz.

Yeşil bir alternatif olarak fotoredoks katalizi.

Son on yılda, fotokataliz, organik sentez alanında radikaller üretmek için yeni bir yaklaşım olarak çok dikkat çekmiştir. Bu strateji, metal komplekslerinin ve organik boyaların tek elektron transferi veya enerji transferi işlemlerinde görünür ışığı emme yeteneğine dayanır. Işık bir enerji kaynağı olarak kullanıldığında, katalizör yüklerini azaltarak ve reaksiyon sıcaklıklarını önemli ölçüde azaltarak birçok reaksiyon daha hafif koşullar altında çalıştırılabilir.

Bu oturumda, fotoredoks katalizinin avantajları ve onu sürdürülebilir bir teknoloji yapan şey hakkında bilgi edineceksiniz. İlaç keşfi ve üretiminde uygulanmasını göstermek için ilgili literatürü ve başarılı kurum içi örnekleri kullanma üzerine konuşacağız.

Daha Fazla Bilgi

Kimler katılmalı?

  1. Sentez için yeni ve daha yeşil fotokimyasal yöntemlerle ilgilenen akademik ve endüstriyel sentetik organik kimyagerler

Ne öğreneceksiniz?

  1. Sentetik kimya bağlamında sürdürülebilirliğin ilkelerini ve önemini anlamak
  2. Fotokimya/fotoredoks katalizörüne giriş
  3. Fotoredoks katalizinin geleneksel yöntemlere göre avantajlarını keşfedin
  4. CLS kimyagerlerinin farmasötik tedarik zincirlerini daha yeşil hale getirmek için fotoredoks katalizini nasıl kullandığını öğrenin

Date:
23/11/2022
Time:
-
Ülke:
United States
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol