Elektrik üretmek için yenilenebilir enerjinin araştırılması ve kullanılması, toplumların fosil yakıtlara olan bağımlılığını belirgin bir şekilde azaltabilir ve herkes için sürdürülebilir bir gelecek yaratabilir. Bununla birlikte, yenilenebilir enerji kaynakları doğal olarak sürekli değildir ve bu nedenle sürekli bir güç kaynağı sağlamak için şarj edilebilir piller gibi gelişmiş enerji depolama ve dönüştürme sistemleri gerekmektedir. Sodyum-iyon piller (NIB'ler), bileşen kaynaklarının bolluğu sayesinde büyük ölçekli enerji depolama uygulamaları için çok uygun bir sistemdir. Bu sistem, NIB'lerin maliyetini önemli ölçüde azaltır. Bu seminerde Dr. Jian Peng, sodyum iyon piller için katot malzemeleri olarak; düşük maliyetli ve yüksek voltajlı aynı zamanda geliştirilmiş enerji yoğunluğu ve uzatılmış döngü ömrüne sahip; düşük maliyetli Prusya mavisi analoglarının rasyonel bir tasarımını sunacak. Bu araştırmada kullanılan sentez kimyası, yapı mühendisliği ve elektrokimyasal karakterizasyon teknikleri pratik uygulamaları bağlamında tartışılacaktır. Sentez kimyası, yapı mühendisliği ve elektrokimyasal karakterizasyon teknikleri kullanılan bu araştırmada, pratik uygulamalar üzerinde tartışılacaktır.

 

Kimler Katılmalı? 

  • Şarj edilebilir pillerle ilgilenen bilim adamları ve araştırmacılar.
  • Elektrot malzemelerinin iyon depolama mekanizması ile ilgilenen veya üzerinde çalışan herkes.
  • Şarj edilebilir piller için elektrot malzemelerinin tasarımında ileri tekniklerin uygulanmasıyla ilgilenen bilim adamları ve araştırmacılar.

Neler Öğreneceksiniz? 

  • Sodyum iyon piller için katot malzemeleri olarak düşük maliyetli Prusya mavisi analogların nasıl rasyonel tasarlanacağını öğrenin
  • Şarj etme ve tahliye işlemi sırasında yapı evriminin nasıl gerçekleştiğini keşfedin
  • Sodyum iyon pilleri araştırmanın neden önemli olduğunu anlayın

Date:
24/08/2023
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol